Wystawa szkła i metalu artystycznego - plastyczne wizje Zbigniewa Pstrusińskiego

Wystawa Szkła i Metalu Artystycznego - 16.05.2008

16 maja w Miejskim Domu Kultury odbyła się wystawa Szkła i Metalu Artystycznego autorstwa Pana Zbigniewa Pstrusińskiego oraz Firmy Artistic Dreams.

Artystę przywitał Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Jacek Kościelny oraz Radni z Blachowni. Gość bardzo interesująco opowiadał o swoich pracach. Z metalowych odpadów, śrubek, świec samochodowych powstały prawdziwe małe dzieła sztuki, które oprócz walorów wystawowych mają także zastosowania praktyczne, np. jako niespotykanie oryginalne podstawki biurowe.
Poza wyrobami z metalu, dowiedzieliśmy się również o technice wytwarzania szklanych eksponatów z zatopionym szkłem. Niektóre z nich były naprawdę piękne, wzorowane na dziełach Picassa czy Salvadora Dali. Autor jednak nie zdradził największej tajemnicy, w jaki sposób można połączyć szkło z metalem.

Na ręce Przewodniczącego Rady Pan Pstrusiński wręczył własnoręcznie wykonany, piękny herb Blachowni, który będzie znajdować się w honorowym miejscu naszego Urzędu Miasta.
Licznie zebrani goście z zachwytem oglądali wystawiane prace. Mogły się one podobać nie tylko dzieciom, gdyż figurki przypominały zabawki, ale i dorosłym, którzy mogą mieć te oryginalne dzieła sztuki u siebie w domu.

Była to kolejna wystawa, która potwierdziła, że warto częściej odwiedzać Dom Kultury w Blachowni, by móc obcować ze sztuką i zobaczyć takie niecodzienne wystawy, jak ta piątkowa.

źródło: http://www.blachownia.com

http://www.kkta.euronet.net.pl/?p=827

Polecamy: statuetki